Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

20181213 100455 KopiowanieOksana Hura, uczennica klasy 3 liceum z ZS w Otmuchowie na etapie rejonowym, XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, zajęła 1 miejsce i zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Na szczeblu wojewódzkim Oksana będzie musiała wykazać się wiedzą jak zdrowo i aktywnie żyć, odżywiać się, jak przeciwdziałać uzależnieniom, wiedzą o ekologii, znajomością udzielania pierwszej pomocy i wiedzą o PCK.

Oksana zaprezentuje dokumentację z przeprowadzonych akcji prozdrowotnych. Praca uczennicy pt. „Przez umysł do zdrowia” zawiera szeroką wiedzę na temat funkcjonowania organizmu człowieka, a zwłaszcza jego mózgu. Gdy on funkcjonuje prawidłowo, to nasze ciało również. Prowadząc zdrowy tryb życia unikamy chorób cywilizacyjnych związanych z funkcjonowaniem mózgu np. choroba Alzheimera, depresja, ADD/ADHD. Informacje o tym jak to zrobić, żeby utrzymać swój mózg w dobrej kondycji przez wiele lat, Oksana opisała w swoich rozważaniach. Uczennica, pochodząca z Ukrainy, objęłaS1160006 Kopiowanie swoim działaniem szkołę polską i ukraińską. Wśród młodzieży tych szkół przeprowadziła ankietę na temat stresu i umiejętności radzenia sobie z nim. Materiał zmusił Oksanę do rozmowy z lekarzem psychiatrą, który przybliżył problem stresu u młodych ludzi i ich stylu życia. W związku z tym Oksana zorganizowała spotkanie z młodzieżą, na którym poruszyła temat zdrowego odżywiania, nawyków i rutynowych działań, które wzmacniają umysł. Grupa ta uczestniczyła w zajęciach CARDIO HIIT prowadzonych przez Oksanę. Poprzez te zajęcia pokazała, że ćwiczenia aerobowe nie tylko pomagają zmniejszyć wagę, lecz również są sposobem na zdrowy tryb życia i źródło pozytywnej energii.

Kanał YT

NEW splat red

yb1

Najnowsze filmiki z uroczystości szkolnych na kanale YouTube

1. Dni Otwarte

2. Zakonczenie klas maturalnych

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates