Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

DLA KOGO?

Jeżeli komputer nie kojarzy Ci się wyłącznie z grami, a chciałbyś poszerzyć swoje informatyczne umiejętności, jeżeli wiążesz swoją przyszłość z nowymi technologiami, interesujesz się programowaniem czy grafiką, to wybierz szkołę informatyczną! Informatyk to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy w kraju i zagranicą.

CO DALEJ?

Po ukończeniu szkoły uzyskujesz dyplom technika informatyka. Możliwości zatrudnienia jest wiele. Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę wszędzie tam, gdzie praca na komputerach jest podstawą działania – m.in.  banki, urzędy, telekomunikacja, szkoły i uczelnie, firmy specjalizujące się w produkcji/ dostawie sprzętu komputerowego. Technicy informatycy mogą podejmować pracę również w przemyśle, informatyzacja jest potrzebna przy procesie zarządzania i sterowania produkcją. Wśród tak bogatej oferty na pewno znajdzie się ciekawe zajęcie dla Ciebie. Klasa ta jest również przewidziana dla osób, które w przyszłości chcą studiować przedmioty ścisłe, techniczne, informatykę (różne specjalności) na uniwersytetach, politechnikach lub innych uczelniach technicznych.

Języki obce (do wyboru dwa spośród trzech)

język angielski, język hiszpański, język niemiecki

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

matematyka

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji

język polski, matematyka, język obcy (najwyższa ocena spośród ocen z dwóch języków obcych), informatyka

Dodatkowe informacje

- Zajęcia dostosowane do najnowszych potrzeb rynku pracy, w nowoczesnych i doskonale wyposażonych pracowniach komputerowych.

- Technik informatyk kształcić się będzie pod opiekąpracowników Instytutu Informatyki PWSZ w Nysie i przystąpi do egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji zawodowych:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

- Zapewniamy pełne przygotowanie do egzaminów państwowych, w wyniku których otrzymasz uprawnienia zawodowe i dyplom technika informatyka.

- Zajęcia mają charakter praktyczny - ćwiczenia, pracownie oraz teoretyczny – wykłady.

- Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań w ramach zajęć z grafiki komputerowej oraz projektowania gier komputerowych.

 

Adres ePUAP

/UMOtmuchow/SkrytkaESP

Covid

covid

Kanał YT

 

yb1

Najnowsze filmiki z uroczystości szkolnych na kanale YouTube

1. Dni Otwarte

2. Zakonczenie klas maturalnych

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates