Polish Czech English German Italian Russian

HomeO szkoleDyrekcjarekrutqcja2022KLASA HUMANISTYCZNA

KLASA HUMANISTYCZNA

DLA KOGO?

Lubisz czytać? Pasjonujesz się literaturą i kulturą, historią i światem współczesnym? Interesuje Cię film i teatr? Myślisz twórczo i jesteś osobą kreatywną? Wnikliwie obserwujesz życie społeczne i angażujesz się w działania prospołeczne i artystyczno - kulturalne. Wybierz klasę humanistyczną!

CO DALEJ?

Kim można zostać po ukończeniu klasy humanistycznej? Studentem prawa, administracji, dziennikarstwa, socjologii, kulturoznawstwa, historii, politologii, pedagogiki, psychologii, studiów filologicznych, artystycznych (szkoła teatralna i filmowa) i wielu innych kierunków humanistycznych.

Języki obce

(dwa do wyboru)

język angielski lub język hiszpański lub język niemiecki

PRZEDMIOTY Z ROZSZERZONYM PROGRAMEM NAUCZANIA

obowiązkowo - język polski

dodatkowo do wyboru – jeden lub dwa spośród: język obcy, matematyka, historia, WOS, geografia, biologia, chemia, fizyka, informatyka

Przedmioty   punktowane

w procesie rekrutacji

język polski, matematyka, język obcy (najwyższa ocena spośród ocen z dwóch języków), historia

INFORMACJE DODATKOWE

- Uczestnictwo w zajęciach umożliwiających poznanie warsztatu pracy dziennikarza i sposobów przetwarzania multimediów, a także w warsztatach teatralnych.

- Kształcenie kompetencji społecznych, ułatwiających późniejsze odnalezienie się na nowoczesnym rynku pracy.

- Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Informatyki PWSZ w Nysie z zakresu wykorzystania nowych technologii, sposobów dystrybuowania i przetwarzania treści multimedialnych, tworzenia i zarządzania usługami WEB.

- Uczestnictwo w wykładach o tematyce historycznej i społecznej prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytucji kultury.

- Udział w spotkaniach z m.in. poetami, aktorami, prawnikami, etykami, politykami.

Adres ePUAP

/UMOtmuchow/SkrytkaESP

Covid

covid